טיפולים ובדיקות

 

memo_123x123ממוגרפיה – גילוי מוקדם של סרטן השד

צילום רנטגן לגילוי מחלות בשד באמצעות מצלמה ייעודית. במהלך הבדיקה מופעל לחץ על השד למשך מספר שניות. זו אינה בדיקה פולשנית אך מדובר בחוויה לא נעימה לנבדקת.

הטכנולוגיה משמשת ל:
1. בדיקות סיקור- בדיקה זמינה, זולה יחסית וניתן לחזור עליה בתנאים זהים.
2. בדיקות אבחנתיות.
3. מעקב אחרי תגובה לטיפול אונקולוגי.
4. אמצעי לביופסיות וסימונים לפני ניתוח.גילוי מוקדם של סרטן השד מאפשר ריפוי מלא מהמחלה בלפחות 85% מהמקרים.
לאיכות הפענוח של הרופא הבודק תרומה משמעותית באיתור ממצאים חשודים.
line

אולטרסאונד שד

istock_123x123בדיקה באמצעות גלי קול המדגימה על מסך את רקמות השד. לאחר שמורחים את האזור בג'ל מיוחד, מועבר מעל האזור הנבדק מתמר קטן המשדר וקולט גלי קול. מחשב מיוחד ממיר את גלי הקול לתמונה המתקבלת על מסך. באמצעות הבדיקה אפשר להבחין בין תהליך מוצק לבין תהליך נוזלי (למשל ציסטה). אפשר להשתמש בבדיקה זו לביצוע ביופסיה מכוונת במחט עבה המאפשרת אבחון מדויק לפני ניתוח. בדיקה זו בדרך כלל דרושה להשלמת בדיקת הממוגרפיה בכ- 90% מהמקרים, ובנשים צעירות מהווה בדיקה יחידה. היכולת לאתר ממצאים תלויה באיכות המכשיר והתוכנה, ועוד יותר מכך- ביד הבודקת וברופא המפענח.

 line

ביופסיות וניקוזים

ביופסיית מחט עבה Core Needle Biopsy = CNB:
זוהי פרוצדורה בה מרדימים את מקום ביצוע הפעולה (הרדמה מקומית בעזרת עזרקאין), מבצעים חתך קטן בעור, באורך של כ – 3- 4 מ"מ ולוקחים דגימות של רקמה בעזרת מחט עבה הנורית ע"י אקדח עם קפיץ חזק. במכון יבוצעו ביופסיות מרקמת שד, בלוטות לימפה בבתי השחי, מפשעות , אזורים סופראקלויקולריים, ומהצוואר, וכן מגושים לא ברורים בעור. הביופסיה מבוצעת תחת הנחיית מכשיר האולטרסאונד. לאחר ביצוע הביופסיה אין צורך בתפירת החתך. החתך נסגר מעצמו לאחר לחץ מקומי של מספר דקות. החומר ישלח למעבדה פתולוגית.

ניקוז בעזרת מחט עבה Large Needle Drainage = LND:
ניקוז תהליכים ציסטיים יעשה בעזרת מחט עבה מחוברת למזרק. בהתאם לעובי המחט יבוצעו קודם לכן, או שלא, הרדמה מקומית וחתך קטן באורך של כ – 3- 4 מ"מ . בהתאם למקרה הספציפי יושאר לפי הצורך נקז, אין צורך בביצוע תפרים.

דוקטוגרפיה=גלקטוגרפיה
מזריקים חומר ניגודי (היפואלרגני) לתוך צינור חלב מפריש, ומבצעים צילומי ממוגרפיה להדגמת דרכי חלב.

 line

כסוי ומימון הסדרים עם קופות החולים וחברות ביטוח

 

למכון רביד הסכמי ייעוץ עם מרבית קופות החולים.

כמו כן, מתקבלים החזרים מביטוחי בריאות פרטיים.

עקב מורכבות הנושא וקיומן של אפשרויות רבות להחזר, אנא צרי עמנו קשר ונעזור לך להשיג כסוי מלא ככל האפשר.