לקראת הבדיקה

או מלאי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם האפשרי:

מה להביא?

אם בצעת בדיקות ממוגרפיה, אולטרסאונד או MRI שד בעבר- עלייך להביא צילומים קודמים להשוואה. אם הצילומים אינם ברשותך אנא צייני זאת בפנייתך אלינו. טופס הפניה מרופא מטפל (אם יש). פרטי קופת חולים או ביטוח רפואי. מלווים ומלוות ייתקבלו בברכה.
 

איך להתכונן?

אם את סובלת מרגישות בשדיים רצוי לבצע ממוגרפיה כשבוע לאחר המחזור החודשי, כאשר השדיים פחות רגישים. אין לתזמון זה השפעה על איכות הפענוח. השתדלי לא למרוח אבקת טלק או תחליב המכיל מתכות באיזור השדיים לפני הבדיקה. נא להמנע משמוש בחלבלין כחודש לפני הבדיקה כיוון שתכשירים אלו עלולים להופיע על צילום הרנטגן ולהקשות על הפענוח. הקצי כשעתיים לבדיקה, כולל זמן הכנה, זמן בדיקה (לממוגרפיה ולאולטרסאונד), עיבוד התמונה ותמונות נוספות לבירור אם יהיה צורך. זמן החשיפה לקרני רנטגן קצר מאוד.

מהלך הבדיקה

כשתגיעי למכון רביד תמלאי שאלון בדיקה בקבלה. אם ברצונך לחסוך זמן- תוכלי למלא שאלון בקישור הבא ולשלוח אלינו. קישור לשאלון 

לאחר המתנה קצרה באיזור ההמתנה תופני לבדיקת הממוגרפיה. תקבלי הסבר על הבדיקה מטכנאית רנטגן מוסמכת ומיומנת. תתבקשי להסיר פרטי לבוש מהמתניים ומעלה ולעמוד לפני מכשיר הבדיקה. הטכנאית תמקם את השד הנבדק על משטח קטן המותאם לגובה החזה וגודל השד. לוחית פלסטיק תרד ותלחץ על השד למשך מספר שניות על מנת לפרוס ככל האפשר את רקמת השד. במהלך שניות אלו המכונה תיצור שני צילומי רנטגן מזוויות שונות של השד. הבדיקה תחזור על עצמה גם בשד השני. בתום בדיקת הממוגרפיה תתלבשי ותעברי בדיקת אולטרסאונד. תכנסי לחדר סמוך, שוב תתבקשי להתפשט ודר' רביד תבדוק תבדוק את שדייך באמצעות מתמר על קולי מרוח בג'ל. תוכלי לראות את תמונות ההדמיה על מסך המכשיר. בדיקה זו אינה כואבת ואורכת מספר דקות עד כחצי שעה. מייד בתום הבדיקה תקבלי מטלית לניגוב הג'ל, תתלבשי ודר רביד תסביר לך את תוצאות הממוגרפיה ובדיקת האולטרסאונד. תקבלי גם תוצאות פענוח כתובות.

…ואחרי הבדיקה?

תשובה כתובה תימסר אישית לידייך. אם תרצי – תקבלי את התצלומים צרובים על גבי תקליטור או שמורים על זכרון נייד. אין צורך בפעולות מיוחדות בתום הבדיקה.

EnglishIsraelRussia